Okçuluk Milli Takım Seçmeleri Baraj Puanları ( 2013 Yılı İçin )


Türkiye Okçuluk Federasyonu
2013 Sezonunda Türkiye Okçuluk Milli Takım Kadrolarına çağrı yapılabilmesi için gereken baraj puanları aşağıda belirtilmiştir. Federasyon Teknik Kurulu ve Yönetim Kurulu tarafından baraj puanları dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır. Antrenör ve Sporcularımıza duyurulur.

2013 Yılı Milli Takım Seçmeleri Baraj Puanları

Klasik Yay Büyük Bayan
Salon: 570          Tek FITA: 1310          2 x 70 m: 635
Klasik Yay Büyük Erkek
Salon: 575          Tek FITA: 1310          2 x 70 m: 650
Klasik Yay Genç Bayan
Salon: 560          Tek FITA: 1290          2 x 70 m: 620 
Klasik Yay Genç Erkek
Salon: 570          Tek FITA: 1280          2 x 70 m: 635
Klasik Yay Yıldız Bayan
Tek FITA: 1310          2 x 60 m: 635
Klasik Yay Yıldız Erkek
Tek FITA: 1300          2 x 60 m: 650

Makaralı Yay Büyük Bayan
Salon: 575          2 x 50 m: 680
Makaralı Yay Büyük Erkek
Salon: 585          2 x 50 m: 690
Makaralı Yay Genç Bayan
Salon: 570          2 x 50 m: 665
Makaralı Yay Genç Erkek
Salon: 575          2 x 50 m: 680
Makaralı Yay Yıldız Bayan
2 x 50 m: 660
Makaralı Yay Yıldız Erkek
2 x 50 m: 675

Uygulama İle İlgili Koşullar:   

1.    Dünya Okçuluk Federasyonu (World Archery) ve Avrupa Okçuluk Federasyonu (World Archery Europe) yıllık faaliyet programlarında yer alan uluslar arası yarışmalarda bireysel sıralamada ve eliminasyon sonucunda ilk dörde giren sporcular bir sonraki uluslar arası yarışmada Milli Takıma çağrılırlar.
2.    Puan barajlarını geçen sporcu sayısı Milli Takımı oluşturmak için gereken sporcu sayısından fazla ise Milli Takımı belirlemek için o yıl içinde yapılan ulusal yarışmalarda atılan sıralama puanlarının toplamının yarışma sayısına bölünmesi suretiyle sporcuların  sıralamaları belirlenir ve Milli Takım buna göre oluşturulur (Salon ve açık hava yarışmaları kendi içlerinde değerlendirilir).
3.    Milli Takımda ki bir sporcunun bir sonraki yarışmaya geçerli bir mazereti olmaksızın katılmaması durumunda, Teknik Kurulun önerisiyle Yönetim Kurulu tarafından değerlendirme yapılarak yeni takım oluşturulur.
4.    Milli Takımın oluşturulmasında puanlamada beraberlik olması durumunda kürsü dereceleri göz önünde bulundurulur. Buna rağmen beraberliğin devam etmesi durumunda kampta yapılacak test yarışmalarında Milli Takım oluşturulur.
5.    Sporcu kimliğine yakışmayan hallerde bulunan, kamplarda ve yarışmalarda uyumsuzluk gösteren sporcular hakkında Milli Takım Antrenörlerinin hazrılayacakları rapor Teknik Kurula sunulur ve Teknik Kurulun önerisi ile Yönetim Kurulu konu hakkında karar verir.
6.    Ülkemizde yapılacak uluslar arası yarışmalara katılabilmek için baraj puanını geçen sporcunun bulunmaması durumunda Teknik Kurulun önerisiyle Yönetim Kurulu tarafından değerlendirme yapılarak yeni Milli Takım oluşturulur. 

4 yorum:

Adsız dedi ki...

seçmelerde içki içmek şarttır
namaz kılanlar seçilemez
adamınız varsa gidersiniz
federasyona oy vermek yeterlidir
daha önce de kurallar kondu ama çiğnenebilir
son soru milli antrenörler 585 mi atmış

Adsız dedi ki...

makaralı ve olimpik yay branşları arasında eşitlik sağlanmalı
makaralı yay olimpiyat için mücadele edilmeli
malzeme üzerinden kesilen vergi azaltılmalı
uluslararası yarışmada başarısı olan antrenörlere derece verilmeli liyakat bu esasa göre yapılmalı yarışmaya kendi antrenörleri ile gitmesi sağlanmalı

Adsız dedi ki...

eski düzene devam yani...
hiçte beklediğim gibi bir düzenleme gelmedi geçmişte yine baraj koyulmuştu sonra arkadşımız barajı geçemediğinde yine de kampa çağrılmıştı. 1. madde ile 2. bir K.Bagatır olayının da önüne geçmiş olunuyor. Hani antrenörde milli takım kamplarında yer alacaktı, yarışmalara götürülecekti neden bununla ilgili bir düzenleme yok ?
Eski tas eski hamam benim anladığım.
Şahsen yeni bir sayfa açıldığına, düzenleme yapıldığına inanmakta zorlanıyorum bakalım zaman her şeyi gösterecektir. Umarım ben yanılıyorumdur.

Adsız dedi ki...

Denizli ilinde yapılacak olan yarışmayı dört gözle bekliyorum.Henüz yazılı olarak yapılan herhangi bir açıklama yok ancak seçimden önce sayın başkanımızın verdiği sözleri bizzat ağzından duymak çok hoş olacaktır. Sayın başkanım verdiğiniz sözleri tutmanızı, oy verdiğimiz başkanımız olarak haklarımızı savunmanızı bekliyoruz.
Saygılarımla...

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.