Okçuluk İl Temsilcileri

Kaynak : Okç. Fedrs.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Ben kendi ilim için konuşayım bu il temsilcisi atanan adamı kimse tanımaz okçuluk ile en ufak bir alakası yoktur. Hayatında eline ok yay almamıştır. Bu adamın atamasındaki amaç nedir ilimizde okçuluğun gelişmesine katkıda bulunmak mı yoksa baltalamak mı? anlayamadım doğrusu.Anlayan arkadaş varsa bana bir izahta bulunsun.....

Adsız dedi ki...

Önce hangi ilden bahsediyorsun onu bir belitseydin.

Adsız dedi ki...

Hangi il olduğumuz kabak gibi ortada, malum illerde malum şahısları atamışlar, herkes tanıyıp biliyor bu şahısları. Benim anlamadığım il temsilcisini İl Müdürlüğü istemediğini belirttiği halde federasyon niye atıyor acaba? Yoksa federasyon salon, saha ve malzeme ile bizi ihya mı edecekmiş. :))))))

Adsız dedi ki...

kayseri il temsilcisi hayatında ok atmamış okçulukla ilgili en ufak bir fikri olmayan Ömer Yakut Ne amaçla seçildiğini her zamanki gibi federasyon yetkilileri açıklamıyacaklardır.BU federasyona yakışır bir hareket.Ayrıca bu tek Kayseri bölgesi değil bir çok bölge içinde geçerlidir.

Adsız dedi ki...

Yalova ve Bursa il temsilcileride aynı şekilde okçulukla uzaktan yakından ilişkileri olmamalarına rağmen nasıl o ilde federasyonun temsilcileri olabiliyor. Yarışma düzenleyecek olsalar il temsilcisi olarak reglaman hazırlayamazlar. Yaz ve kış için faaliyet programı ayarlayamazlar. Okçuluk bu kadar basit bir spor mu? Ufacık bir yarışma düzenlemek veya antrenman sahası oluşturmak bile bilgi tecrübe ister.. Bir çok ilde bu problem var. Bazı insanların kendi reklamı ve çıkarları yüzünden o bölgede okçuluk gelişmiyor.. Federasyonun artık sistemli bir hale girmesi gerektiğini düşünüyorum..

Adsız dedi ki...

Lütfen zonguldak ta da okçuluk öğrenebilmemiz için bişey yapamaz mısınız

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.