20 Temmuz 2014

Avrupa Açık Hava Okçuluk Şampiyonası , Echmiadzin (ARM), 21-26.07.2014

European Outdoor Championships
World Archery Europe (WAE)
Echmiadzin (ARM), from 21-07-2014 to 26-07-2014


European Outdoor Championships(Tıklayın..)


Avrupa Açık Hava Okçuluk Şampiyonası, Ermenistan'ın evsahipliğinde yapılacak.

Echmiadzin kentinde düzenlenecek şampiyona, yarın yapılacak antrenman atışları ve açılış seremonisinin ardından 22 Temmuz Salı günü gerçekleştirilecek eleme müsabakalarıyla başlayıp, 26 Temmuz Cumartesi günü yapılacak madalya müsabakalarıyla sona erecek.
Şampiyonaya 39 ülkeden 272 sporcu katılacak.
Sporcular, makaralı ve klasik yay kategorilerinde, erkekler, kadınlar ve karışık takım müsabakalarında yarışacaklar. 
Yarışmada Türkiye'yi 6'sı kadın, 6'sı erkek olmak üzere 12 okçu temsil edecek.

Kadınlar klasik yayda Aybüke Aktuna, Begül Löklüoğlu, Elif Begünhan Ünsal, kadınlar makaralı yayda Yeşim Bostan, Ecem Cansu Coşkun, Gizem Kocaman, erkekler klasik yayda Fatih Bozlar, Cevdet Demiral, Yağız Yılmaz ve erkekler makaralı yayda Ahmet Bacak, Evren Çağıran, Demir Elmaağaçlı, Türkiye adına şampiyonada madalya mücadelesi verecek.
-
Ermenistan'da devam eden Okçuluk Avrupa Şampiyonası’na milli sporcularımız Yeşim Bostan, Cansu Ecem Coşkun ve Gizem Kocaman ile katılım gösteren kadın milli takımımız, makaralı yay yarışlarında mücadele etti.

Bronz madalyanın sahibinin belirlendiği üçüncülük atışlarında Laura Longo, Marcella Tonioli ve Anastasia Anastasio'nun yer aldığı İtalya'ya üstünlük sağlayan millilerimiz, bronz madalyaya uzanan taraf oldu.


Milli sporcularımız Ahmet Bacak, Evren Çağıran ve Demir Elmaağaçlı'dan oluşan Makaralı Yay Erkek Takımımız ise final maçında Hollanda'ya mağlup olarak Avrupa ikincisi olmayı başardılar. 

-


Hiç yorum yok:

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.