7 Haziran 2011

Dünya Okçuluk Kupası 2. Ayak (TÜRKİYE) Antalya,06-12 Haziran 2011

Bayrağımızın altında biz olsaydık ...

(Resimler Fıta' dan) - Sporcularımızın derece alamadığı 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'ndeki World Cup Okçuluk Yarışması' nda, bugün klasik ve makaralı yay takım eleme atışları gerçekleşiyor. Yarışların final atışları, 11-12 Haziran tarihlerinde Antalya Beach Park'a ait 1 nolu alanda yapılacak.
Yarışların üçüncü ayak müsabakaları ABD'de, son ayağı da eylül ayında Çin'in Şanghay kentinde gerçekleşecek. Dört yarışmanın sonunda her kategoride en iyi 8 sporcu, dünya kupasının final yarışmalarında 24-26 Eylül tarihlerinde İstanbul'da mücadele edecek.
Bu sonuçlar gösterdi ki, olimpiyat kotası almamız için mucize performanslara ihtiyacımız var, sporcularımızdan Dünya şampiyonasında yüksek performans bekliyoruz.
- Komşu İran sporcuları Compound yay bayanlarda 1., erkeklerde 2. oldu, tebrik ederiz. Gerçekten yarışmayı güzel düzenlediğimize inanıyorum, iyi tanıtım yaptık, her ne kadar Antalya' daki yarışma seçimlerin gölgesinde kalsada, Dünya ollimpiyat komitesi başkanı sayın Jacques Rogge' nin gelmesi bir nebze dikkatleri Antalya' daki okçuluk yarışmasına çekmiştir.!
- Resimler - Federasyondan - ...

Okçularımıza Dünya Kupasında Başarılar :

Archery World Cup Stage 2 Antalya (TUR) - 6-12 June 2011More results information on all archers at the World Archery website.


Dünya Kupası Yarışmaları'nda heyecan artıyor
11 Haziran 2011, 19:04

Takım mücadeleleri, makaralı ve klasik yaylarda eleme atışları 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde yapıldı. 2. Ayak yarışmalarının final müsabakaları ise Beach Park 1 No'lu Plaj'da yapılıyor.Finallerin ilk günündeki ferdi atış müsabakaları büyük heyecana sahne oldu. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, 50 ülkeden 367 sporcunun katıldığı şampiyonada, Türk sporcularının son 8'e kadar gelebildiğini ve Türk sporcularının atışlarından memnun olduğunu söyledi. Türk sporcularının, performanslarını her şampiyonada artırdığını anlatan Topaloğlu, hedeflerinin bir ay sonra İtalya'nın Torino kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası olduğunu vurguladı. Sorunsuz devam eden şampiyonanın, Türkiye ve Antalya'nın tanıtımı için çok önemli olduğuna değinen Topaloğlu, Türk sporu adına gurur veren bir organizasyon yaşadıklarını kaydetti. Topaloğlu, şampiyonaya büyük ilgi gösteren Antalyalılara da teşekkür etti..(Kaynak:http://www.haberoku.net/haber/257966-dunya-kupasi-yarismalarinda-heyecan-artiyor.html9

-

"OLİMPİYATLARI HAKEDİYORSUNUZ"13/06/2011

IOC Başkanı Rogge'den İstanbul mesajı... IOC Başkanı Jacques Rogge, olimpiyat adaylığı için İstanbul’dan vazgeçmememiz gerektiğini söyledi
Antalya’daki Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak maçlarını izlemeye gelen IOC Başkanı Jacques Rogge, Türkiye’nin olimpiyat düzenlemeyi hak ettiğine yürekten inandığını söyledi. Rogge, olimpiyat adaylığı için İstanbul’dan vazgeçmememiz gerektiğini belirtti. “İSTANBUL’DA ISRAR EDİN”İstanbul’un bir spor ve kültür kenti olduğunu vurgulayan Rogge, “Dünyada iki kıtada toprağı olan tek şehir İstanbul. Olimpiyat konusunda bu şehirde ısrarcı olun. İstanbul’u tanımayan ülkeler bu şehri olimpiyat adayı olarak tanıdı. İstanbul’da ısrarcı olun. Bu şehir sizi mutlu edecek. İstanbul’un 2020’ye aday olacağını biliyorum. Trabzon’daki Gençli Oyunları ve Mersin’deki Akdeniz Oyunları 2020 için Türkiye adına önemli sınavlar olacaktır. Türkiye son yıllarda yaptığı organizasyonlardan hep tam puan aldı” dedi.“OLİMPİYATLARI HAK EDİYORSUNUZ”Uluslararası Olimpiyat Komitesi olarak Türkiye’nin adaylığına çok olumlu baktıklarını belirten Jacques Rogge, “Türkiye çok genç bir ülke. Spor da genç insanlarla yapıldığı için bun yönden güçlüsünüz. Aday şehirlerden ekonomik gelişmişlik hızının minimum yüzde 7-8 olmasına bakıyoruz. Şüphesiz alt yapının da çok sağlam olması gerekiyor. Asya ile Avrupa arasında köprü olmanız en büyük silahınızdır. Türkiye’nin olimpiyat düzenlemeyi hak ettiğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.“YAŞ BARAJI 7’YE ÇEKİLMELİ”23-30 Temmuz’da Trabzon’da düzenlenecek olan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Rogge, “Sporda genç insanlara yapılan yatırımlar zirve yapan borsa gibidir. Gençlik oyunlarında yaş barajını 7’ye çekebilirsek olimpizmin değerini artırabiliriz diye düşünüyorum. Olimpiyat ruhunu 7 yaşındaki çocuklara da tattırmış oluruz” diye konuştu. - ( Kaynak : http://www.gsgm.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx?HaberID=732 )


-Rogge, Türkiye'ye geldi
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge, akşam saatlerinde Türkiye'ye geldi.
Antalya'da devam eden ve hafta sonu finalleri yapılacak olan Okçuluk Dünya Kupası'nı izlemek üzere bu kente gelen Rogge, pazartesi gününe kadar ülkemizde kalacak."SPORUN DEĞİŞİK KONULARINI KONUŞACAĞIZ"IOC Başkanı Jacques Rogge'nin Antalya'daki şampiyonayı ziyaret etmesinin önemine değinen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, "Jacques Rogge son olarak İstanbul'daki Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'ye gelmişti. Antalya'daki Okçuluk Dünya Kupası'nı izlemeye gelmesi bizi mutlu etti. Burada Türk sporunun değişik konularında konuşma fırsatı da bulacağız. Rogge Temmuz ayında yapılacak Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nı da (EYOF) izlemeye gelecek" diye konuştu."ZİYARETİ ÖNEMLİ"Jacques Rogge'nin ziyaretiyle ilgili olarak Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ise, "Jacques Rogge burada iki gün sürecek finalleri izleyecek. Türk sporu hakkında daha yakından bilgi sahibi olacak. Organizasyonlardaki kabiliyetimizi de görmesi açısından bu ziyaret oldukça önemli" dedi.-DHA10.06.2011 23:13:54OKLAR ( Kaynak : http://www.samanyoluhaber.com/s_579213_rogge,-turkiyeye-geldi.html )


DÜNYA KUPASI İÇİN (06/06/2011)
Okçuluk'da önemli turnuva Antalya'da başlıyor... Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından organize edilen ve 4 ayak üzerinden gerçekleştirilen Dünya Kupası'nın 2. ayak yarışmaları yarın Antalya'da başlayacak.
Dünya okçuluğunun en prestijli yarışmalarından olan Dünya Kupası müsabakalarına 50 ülkeden 165'i bayan toplam 367 sporcu katılıyor.
Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde gerçekleştirilecek yarışmanın final atışları ise 11-12 Haziran tarihlerinde deniz kenarındaki Antalya Beach Park'a ait 1 nolu alanda yapılacak.
Türkiye'nin 14 sporcu ile katılacağı müsabakalarda, olimpiyat ve dünya şampiyonu sporcular da hedef karşısına geçecek.
Daha önce 1. ayak yarışmaları Hırvatistan'ın Porec kentinde gerçekleştirilen kupanın 3. ayak müsabakaları Ağustos ayında ABD'nin Ogden, 4. etap yarışmaları ise eylül ayında Çin'in Şanghay kentinde düzenlenecek. Dört yarışmanın ardından her kategoride en iyi 8 sporcu Dünya Kupası'nın final yarışmalarına katılmaya hak kazanacak.
Kupanın final müsabakaları ise Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığından alınan özel izinle 24-26 Eylül tarihlerinde, İstanbul'daki tarihi Küçüksu Kasrı'nda gerçekleştirilecek.
YÜKSEK KATILIM VAR
Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, FITA'nın her yıl 2. ayak müsabakalarının organizasyonunu Türkiye'ye verdiğini anımsatarak, "Müsabakalara yüksek bir katılım var. Her yıl farklı bir ortamda final müsabakaları düzenliyoruz. Seyir zevki yüksek bir yarışma olacak. Ayrıca bu yıl Dünya Kupası'nın final müsabakalarını biz organize edeceğiz. İstanbul'daki tarihi kasırdaki finaller için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.
Yarışmalar yarın (Salı) sabah sıralama atışlarıyla ile başlayacak. - (Kaynak :http://www.gsgm.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx?HaberID=615 )

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Kasırlarda Saraylarda müsabaka düzenlemeyi bırakında önce sporcu nasıl yetiştirilir nasıl sahip çıkılır onu öğrenin devlet size sarayda müsabaka düzenleyin diye ödenek ayırmıyor.

Adsız dedi ki...

sporcularımızı yetiştirme ve onlara sahip çıkma konusunda değil de müsabaka organizasyonu düzenleme konusunda uzman olduk tebrik etmek lazım bu federasyonu.

Adsız dedi ki...

Dünya kupası 2'ci ayak müsabakasıda bitti. Peki sonuç? süper organizasyon! sıfır derece???? çalışmalarından dolayı tüm ilgili ve sorumluları tebrik mi etmek lazım? yoksa görevlerinden uzaklaştırmakmı lazım? yorumu tüm okçuluk sevenlere bırakıyorum. Yalnız şunu belirtmedende geçemeyeceğim bu yönetimle Türkiye Okçulukta Olimpiyatları rüyasında görür. Ahada buraya yazıyommm.....

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.