5 Ocak 2009

Tüm Kamplar Kamp Eğitim Merkezlerinde Yapılacak, Yıllardır Olması Gereken Buydu


AKGÜL : " TÜM KAMPLAR TEŞKİLATIN SPOR EĞİTİM MERKEZLERİ'NDE YAPILACAK "

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, "Tüm kampların teşkilatın Spor Eğitim Merkezleri'nde yapılacağını söyledi."

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, otellerde kamp yapan sporcu ve görevli antrenörleri gece kontrol edemediklerini, bunların çoğu zaman otelleri terk ettiği yönünde ihbarlar geldiğini belirtti.

Akgül, "Bundan böyle otellerde kamp yasak. Çeşitli illerde kamp ve sporcu eğitim merkezleri mevcut. Bunlarda oteller kadar rahat. Sporcuları kontrol etmemiz daha rahat olduğu için bundan böyle milli takım kampları burada yapılacak" dedi.

Akgül sözlerine şöyle devam etti: "Bu konuda Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'ndan tam destek görüyoruz. Kamp eğitim merkezlerinde sporcuların yiyeceğinden, içeceğine ve çalışma ortamı otellerden çok iyi. Otellerde kamp yapan sporcuları gece odalarında bulmak zor. Bu nedenle var olan Kamp Eğitim Merkezleri retore edildi. Bazı yerleşim yerlerine spor eğitim merkezleri yapacağız. Sporcu artık istediği gibi hareket edemeyecek. Devletin parasıyla çalışıyor. Hem sporcuları hem de antrenörleri sıkı bir takibe alacağız. Bu nedenle spor kontrollerinden dedektifler oluşturup, gizlice baskınlar yaptırıp neler yapıldığını bir rapor halinde getirecek. Buna göre değerlendirme yapacağız. Keyfi hareketlere izin vermeyeceğiz." 29.ARALIK.2008

- Orjinal Kaynak : GSGM Sitesi

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Atama müdürlerle bu iş yürümez yarın başka bir müdür atanır oda farklı bir uygulama başlatır yeniden yap boz tahtasına döner bu iş, öncelikle devletin ciddi bir ulusal spor politikası olması lazım her yönetim değiştiğinde sistem sürekli değişecekse her gelen farklı bir uygulamaya girişeçekse verim alınamaz böyle bir durumda siz kampları Kamp eğitim merkezlerinde yapsanız ne olur 5 Yıldızlı Otel veya tatil köylerinde yapsanız ne olur. hem federasyonları özerkleştireceksiniz hemde istediğin yerde kamp yapamazsın diyeceksiniz böyle mantık olurmu? madem federasyonlar idareci ve sporcularını kontrol altında tutamıyorlar o zaman neden özerkleştirdiniz diye sormazlarmı?

Adsız dedi ki...

Yakın geçmişte Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlık Yeni bir Sponsorluk yasası çıkarmıştı ama bu yasadan acaba ülkemizde kaç branş, kaç kulüp, kaç sporcu faydalanabildi bu yasa işe yaradımı? halen yürürlüktemi? istenen amaca hizmet ettimi? hiç zannetmiyorum. Yeni Genel Müdür Sayın Akgül bu konuyada el atarsa hayırlı bir icraatta bulunmuş olur.

Adsız dedi ki...

Yeni Genel Müdür sayın Akgül o zaman federasyonlar ne diye özerkleştirildi? madem kontrol devletin elinde olacaktı o zaman özerklik niye verildi? bu uygulama tezat değilmi? bahsettiğiniz konularda neden hep sporcular kabahatli Federasyonların idareci ve yöneticilerinin hiçmi kabahati yok bahsettiğiniz hususlarda onlar için nasıl bir önlem almayı düşünüyorsunuz?

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.