OKÇULUK HABERLERİ (2013) ARŞİVİ

 SON DAKİKA OKÇULUK HABERLER 2013 YILI ARŞİVİ =
&
1. Kademe Antrenör Yetiştime Kursu 25 Ocak - 05 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde düzenlenecektir.
&
- Kulüpler Vize ..(Tıklayın..)
&
&

&
47. Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası 29 Eylül – 06 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya, Belek’te gerçekleştirilecektir. İlk kez 1993 yılında yine Antalya’da 37. Açık Hava Okçuluk Dünya Şampiyonası’nı organize eden Türkiye Okçuluk Federasyonu, 20 yıl aradan sonra tekrar Dünya Okçuluğuna ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşamaktadır.
77 ülkeden toplam 648 kişinin katılacağı 2013 Dünya Şampiyonası sıralama ve eleme yarışmaları, Belek’te bulunan Papillon Hotelleri Spor Merkezinde gerçekleştirilecektir. 29 Eylül Pazar günü yapılacak olan resmi antrenman ve açılış töreni ile başlayacak olan 47. Dünya Şampiyonası, 05 – 06 Ekim tarihlerinde, Belek Beach Park’ta yapılacak olan final atışlarıyla son bulacaktır.(http://www.tof.gov.tr/IcerikGetir/1713.aspx )
&
-

Yıldızlar ve Gençler Avrupa Okçuluk Kupası

logoejc2-13
15th - 20th July - European Junior Cup (2nd leg) - Bucharest (ROU)
&
&
&
World Cup (1. Ayak) 13 - 19 Mayıs 2013 Shanghai, ÇİN, yarışmasına sporcular Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna ve antrenör Göktüğ Ergün katılıyor.
World Cup

Shanghai (CHN) - 13-19 May 2013RESULTS - PHOTO
- Ayrıca Junior Cup (1. Ayak) 13 - 18 Mayıs 2013 Ljubljana, SLOVENYA, yarışmasına da Mili Takım kafilemiz iştirak etti.
&
-Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan Büyükler Türkiye Okçuluk Şampiyonası 25 – 26 Mayıs 2013 tarihlerinde Antalya' da yapılacaktır.

İDARECİ VE ANTRENÖR ARKADAŞLARIN DİKKATİNE, UYGULAMA DEĞİŞİKLİĞİ;
14. Yarışmalarda, bireysel madalya yarışmaları sonunda yarı finale kalan sporculara (Antalya ili hariç), takım madalya yarışmaları sonunda kürsüde yer alan sporculara (Antalya ili hariç) ve idarecilerine harcırah ödenecektir. Antrenörlere(Antalya ili hariç),11nci madde çerçevesinde ödeme yapılacaktır.) -(Kaynak:okç.fedrs.web.)
&

Okçuluk Federasyonunun 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan Gençler – Yıldızlar
Türkiye Şampiyonası, 04 – 05 Mayıs 2013 tarihleri arasında Antalya 100. Yıl Okçuluk
Tesislerinde yapılacaktır.
&
- Fatih Sultan Mehmet Kupası Okçuluk Yarışması 27 - 28 Nisan 2013 tarihleri arasında Edirne 25 Kasım Stadyumunda yapılacaktır.4. Kahraman BAGATIR İlk Bahar Okları Okçuluk Yarışmasına Göre Kendi Kategorilerinde İlk 32 Sırayı Alan Sporcular yarışmaya katılabilecektir.
&
&
&
-Results for Asian Grand Prix
RW: htpp://www.dielen.ch/bangkok/IQRRW.pdf
CM: htpp://www.dielen.ch/bangkok/IQRCM.pdf
TRW: htpp://www.dielen.ch/bangkok/TQRRW.pdf
&
- Okçuluk Federasyonu' nun 2013 Yılı Faaliyet Programında yer alan 4. Uluslararası Kahraman BAGATIR İlk Bahar Okları Okçuluk Kupası 29 - 31 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde yapılacaktır.
&

&
Türkiye Okçuluk Federasyonu Eğitim Kurulu Toplantısı 19 Şubat 2013 tarihinde İzmir’de gerçekleştirildi. Federasyon Başkanımız Sayın Abdullah TOPALOĞLU’nun yaptığı açılış konuşması ile başlayan toplantı, Eğitim Kurulu üyelerimizin kendi aralarında yaptığı Asbaşkan ve Sekreter seçiminden sonra gündem maddeleri üzerinde görüşmeye başladı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüsnü KOCAOĞLU ve Hakan ÇAKIROĞLU’nun da katıldığı toplantıda Federasyonumuzun önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği eğitim faaliyetleri ve içerikleri belirlendi.
Eğitim Kurulu Başkanı Cumhur YAVAŞ’ın yönettiği toplantıda, Asbaşkanlığa Zekiye KESKİN ŞATIR, Sekreterlik görevine ise Y. Göktuğ ERGİN seçildi. Açılacak olan özel okçuluk salonları ve açık alanlar için gerekli yeterliliklerin belirlenmesi, antrenör, hakem ve sporcuların eğitim programlarının düzenlenmesi ve Eğitim Kurulu Talimatı kapsamının yeniden değerlendirilmesi konularından oluşan gündemi tartışan Eğitim Kurulu üyelerimiz, gelecek dönemde yapılacak olan eğitim faaliyetlerinde aktif görev alma kararı aldı. Diğer kurullar ile yapılacak işbirliği sayesinde faaliyet kapsamını ve takvimini belirleyecek olan Eğitim Kurulu, ulusal faaliyetlerimiz sırasında karşılaşılan eksikleri belirleyerek amaca yönelik yapılacak olan eğitim faaliyetleri ile antrenör, hakem ve sporcularımızın daha bilinçli hareket etmelerini sağlamak için çalışacak. Cumhur YAVAŞ, Zekiye KESKİN ŞATIR, Gülüşen GÜLER BALCI, Nursen ÇOKAK, Serdar ŞATIR, Alper AYTAÇOĞLU ve Y. Göktuğ ERGİN’den oluşan Eğitim Kurulumuz bir sonraki toplantıda görüşülecek gündemi ve yapılacak çalışmaları belirleyerek toplantıya son verdi.
Türkiye Okçuluk Federasyonu
( Kaynak :http://www.tof.gov.tr )
&
26 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Polonya’nın Rzeszow kentinde yapılacak olan Avrupa Salon Şampiyonasına katılacak, Milli Takım kadrosunda yer alan sporcular :
Klasik yay bayanlar: Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna ve İrem Özkan
Klasik yay erkekler: Cevdet Demiral, Yağız Yılmaz ve Kerem Kırsever
Makaralı yay erkek: Furkan Dernekli
Antrenörler : Serdar ŞATIR, Y. Göktuğ ERGİN ve Emre ÖZDEMİR
Kaynak: A.A. , Okç.Fedrs.Web.
&
TURKOF TAN ÖNEMLİ DUYURU
İstanbul da kurulan Okmeydanı Tekkesi Vakfı tarafından yönetim kurulumuz istişare için davet edilmiştir. Sami Genel başkanın hastalığı nedeniyle katılamadığı toplantıda Genel sekreter Ömer Koç başkanlığında başk. yardımcıları Y.Metin Aksoy ve Z.Metin Ateş İstanbul guruplarımızdan ikisinin başkanları Turgay Tümke ve Ali Tevfik Yıldırım hazır bulunmuştur. Sonuç olarak :

1)21 şubat perşembe günü saat 17 de yemekli ve dualı açılış yapılacaktır. Açılış sonrası sembolik olarak ok atılacaktır. 22.cuma günü isteyenler cuma namazını mescitte topluca kılacaklardır. Vakıf yemek dışında bir ilave güzellik yapamıyor.
2)Teberrüken bir açılış olacağından her dernek veya guruptan federasyonu temsilen en az bir kişinin duaya ve açılışa katılması vakfın özel ricasıdır.Katılım sınırlaması yoktur.
3) Kulüp ve gurup başkanları amblemlerinin yüksek çözünürlüklü hallerini omerkoc69@hotmail.com a göndermeleri halinde sayın genel sekreterimiz tarafından bayrak haline getirilip açılışta gurup temsilcilerine teslim edilecektir.
4)Ayrıca federasyon logosu kokart şeklinde bastırılıp okçulara dağıtılacaktır. Federasyon okçusuna Başkan Sami Genel kumanda edecektir.
5)Katılımlarda geleneksel kıyafet şartı aranacaktır.
Y.M.A
&
&
&
&
- Hayri Ertan hocamız. (Tıklayın...)
&
&
&
TÜRKİYE OKÇULUK FEDERASYONU KULÜP TESCİL ve VİZE TALİMATIiçin bloğun üst kısmına bakın.
&
- Milli okçuluk antrenörlerimizden Aydın bölgesi okçuluk antrenörü Ayhan Uzuntaş' ın bir kız çocuğu Dünya' ya gelmiştir. Hocamızı ve eşini tebrik ediyor; analı babalı, sağlıklı günler diliyoruz.

&
&
&
Okçuluk Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ÇAKIROĞLU'nun babası Rahmi ÇAKIROĞLU vefat etmiştir. Rahmi ÇAKIROĞLU' na Allah' tan rahmet, Hakan Çakıroğlu ve ailesine baş sağlığı diliyoruz.
&
&

TÜRKİYE OKÇULUK FEDERASYONU 2013 YILI FAALİYET ROGRAMI YUKARIDADIR.

&

&
&
2020 Olimpiyatları için restore edilen Okçular Tekkesi'ni ziyaret eden Gençlik ve Spor BakanıSuat Kılıç,
2020 hedeflerini buralardan yetişen sporcular ile elde edeceklerini ifade etti. Kılıç, "Okçular Tekkesi olarak bilinen tarihi bir yerdeyiz. Tarihsel kökleri Fatih Sultan Mehmet Han dönemine uzanan bir mekan burası. Minberi ile namazgahı ile birlikte Okçular Tekkesi İstanbul'un çok önemli eserlerinden biri. Bu önemli eser asrına uygun bir şekilde yeniden restora edildi." diyerek şunları söyledi: 

"Gerçi kalıpların çok azı kurtarılabilmiş. Uluslararası bir spor yarışının yapılabileceği okçuluk atış alanını spora ve sporcuya kazandıran 
Beyoğlu Belediyesi'ne teşekkür ederim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler spor bakanlığının en büyük rakiplerinden oldular spora vermiş oldukları destekle. Buralarda yapılan her türlü sportif yatırımın Türk sporuna çok önemli katkıları olacak. 

Okçuluk bizim unutulmuş bir ata sporumuz. Biz de elimizden geleni yapıp gençlerimizi okçuluk sporuna teşvik edeceğiz. Hatta onları okçuluk için kışkırtacağız. Türkiye 2016 ve 2020 hedeflerini okçulukta buradan yetişen elit sporcularla birlikte gerçekleştirecek."
KAYNAK: http://spor.haberler.com/bakan-suat-kilic-turkiye-nin-elini-kimsenin-4166135-haberi/
&
 Turk Kızılayı gençlik hizmetleri liderlerini yetiştiriyor. KAMPLARDA GÖREVLİ SİNİZ ( 15 günlük 2 period )
&
Okçuluk Federasyonunun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Okçuluk Salon Federasyon Kupası (Gençler- Büyükler) 22-23 Aralık 2012 tarihleri arasında Denizli'de EGS Fuar alanında yapılacaktır.
-Bu madde DEĞİŞMİŞ bilginize;
13-Yarışmalarda, katılan sporcuların 1/5 ine, takım ve bireysel madalya yarışmalarında eleme atışları sonunda kürsüye çıkan sporculara ve idarecilerine (Denizli ili hariç) harcırah ödenecektir.
&
&
&
World Archery Judges Newsletter
Lausanne – 9 November 2012 -from FITA

&
- Okçuluk Federasyonu Milli Takım Duyurusu :
&
&
&

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.