27 Ekim 2015

OKÇULUKTA TARİHİ BAŞARI

Demir Elmaağaçlı'dan Altın Madalya..!

 
Meksika'da düzenlenen Dünya Kupası Finallerinde Hintli rakibi Abhishek Verma'yı 145-143 puanla yenerek Türkiye'nin Dünya Kupası Finallerindeki ilk Altın madalyasını aldı!

 Yıl içinde yapılan Dünya Kupası Şampiyonalarında aldıkları puanlara göre ilk 8'e giren okçular arasında düzelenen Dünya Kupası Finalleri’nde Milli Okçumuz Demir Elmaağaçlı finalde Hintli rakibi Abhishek Verma'yı 145-143 puanla yenerek Altın madalyanın sahibi oldu.
 
Çeyrek finalde şampiyonanın favorilerinden olan ve dünya sıralamasında 3. sırada bulunan Amerikalı Reo Wilde’ı 145-143 yenen Demir, çok çekişmeli geçen yarı final maçında ise Fransız rakibi Dominique Genet’i 146-145 puan ile yenerek finale adını yazdırdı.
Final mücadelesinde yarı final mücadelesinde 150 tam puan atan Hindistanlı rakibi Abhishek Verma'yı 145-143 yenerek Türkiye'nin Dünya Kupası Finallerindeki ilk Altın madalyasını aldı!

 
Aynı zamanda 2015 Dünya Kupası'nın ilk ayağında da karışık takımlarda gümüş madalya alan Demir, Dünya Okçuluk Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Yıl boyunca kendime inandım. Daha önce çok yaklaşmış ama başaramamıştım. Turnuva öncesinde çok çalıştım ve kendime güvendim. Hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok:

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.