26 Ağustos 2011

Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası - Legnica (POL) 22-28 Ağustos 2011


Olimpik yay sporcularımızın derece alamadığı yarışmada,compound yay okçularımız okçuluk federasyonunu kurtaran sporcularımız oldu.
Ali Davarcı; Compound Yay Yıldız Erkekler Dünya 3.sü -
Ali Davarcı,Özgürcan Alıcı ve Hüseyin Aykan Kurucan' dan oluşan Compound Yay Yıldız Erkek Takım : Dünya 2.si
Kayseri, Gelibolu ve Denizli bölgesi sporcularının gösterdiği bu başarı grafiği, Anadolu'nun taşra illerinde ve ilçelerinde de okçuluğun daha yaygın yapılması gerçeğini gösterdi. Gelenek ve göreneklerine bağlı,ananevi değerlerini koruyan topraklardan daha gür başarı geleceği anlaşılmıştır.
Olimpiyat kotası alabilmemiz için neler yapılması gerektiğinin anlaşıldığını umduğum bir yarışma olması vesilesiylede,önemli bir yarışmaydı Dünya gençler şampiyonası.Umuyorum ki,olimpiyat kotası için gerekli çalışmalar yapılacaktır,çünkü Türk okçuluğunun olimpiyata katılma ölçütü idari heyetin spor camiası önündeki son sınavı olacaktır.
-
Yarışma Videoları ...
(http://www.youtube.com/user/archerytv#p/u)
-

World Archery Youth Championships Legnica (POL) - 22-28 August 2011
http://wayc-legnica2011.pl/
NEWS - RESULTS - PHOTOS
LIVE SCORE INFO SYSTEM
-
Ali Davarcı (KAY), Özgürcan Alıcı (GLB) ve Hüseyin Kurucan (DEN) ' den kurulu compound yay yıldız erkek milli takımımız FİNAL de ABD ile yarışacak.
-
ALİ DAVARCI DÜNYA 3.SÜ
29/08/2011
Okçulukta büyük başarı..

Okçulukta Makaralı Yay Yıldız Erkeklerde Ali Davarcı, dünya üçüncüsü oldu.

Polonya'nın Legnica kentinde düzenlenen şampiyona, bireysel müsabakalarda gerçekleştirilen final atışlarıyla sona erdi. Türkiye'nin 6'sı kız, 18 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonada makaralı yay yıldız erkeklerde Ali Davarcı, Hırvat Mario Vavro ile bronz madalya maçı yaptı. Rakibini 144-141 yenen Davarcı dünya üçüncülüğü elde etti.

Klasik yay yıldız kızlarda ise Ilgın Kızılgüneşler, bronz madalya müsabakasında Meksikalı Alejandra Valencia'ya setlerde 7-1 yenilerek madalyadan oldu.

Türkiye, şampiyonada daha önce Özgürcan Alıcı, Ali Davarcı ve Hüseyin Aykan Kurucan'dan oluşan makaralı yay erkek milli takımıyla dünya ikinciliği elde etmişti.

(Kaynak : https://www.gsgm.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx?HaberID=19259 Kaynak:http://www.ajansspor.com/okculuk/Genel/h/20110829/okculukta_bir_buyuk_basari_daha_.html?ref=son3haber)

-
OKÇULUKTA DÜNYA İKİNCİLİĞİ !
27/08/2011

Amerika'ya yenilip gümüşte kaldık...
Okçulukta Makaralı Yay Yıldız Erkek Milli Takımı, dünya şampiyonasında gümüş madalya kazandı.
Polonya'nın Legnica kentinde devam eden şampiyonada, Özgürcan Alıcı, Ali Davarcı ve Hüseyin Aykan Kurucan'dan oluşan makaralı yay erkek milli takımı, sırasıyla İspanya, Meksika ve Danimarka'yı yenerek, finalde ABD ile altın madalya mücadelesi verdi. Rakibine 228-223 kaybeden Türkiye, gümüş madalyada kaldı.
Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, sporculardan altın madalya beklediğini, ancak gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldıklarını söyledi. Yıldız ve genç okçuların başarılı sonuçlar elde ettiğini belirten Topaloğlu, ''Elde edilen başarıyı küçümsemiyorum. Bunlar bizim için güzel sonuçlar. Çünkü bu çocuklar büyük takımların altyapısını oluşturuyor'' dedi.
MADALYA MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan, şampiyonada yarın klasik yay yıldız kızlarda Ilgın Kızılgüneşler, Meksikalı Alejandra Valencia, makaralı yay yıldız erkeklerde ise Ali Davarcı, Hırvat Mario Vavro ile bronz madalya mücadelesi verecek. Türkiye'nin 6'sı kız toplam 18 sporcuyla katıldığı şampiyona, yarın yapılacak final müsabakalarıyla sona erecek.
Kaynak : https://www.gsgm.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx?HaberID=1904
Kaynak : Milliler gümüş madalya kazandı - Kaynak : Okçularımız dünya ikincisi
-
TUR
Turkey
BOZLAR Fatih, CINAR Sermet, YILMAZ Yagiz, AKDAG Aykut, MERIC Bahadir, YAVUZ Muammer,GULACAR Ibrahim Ethem, KIRSEVER Kerem, KURUS Mert,ALICI Ozgurcan, DAVARCI Ali,KURUCAN Huseyin Aykan, TOZER Ozge,UNSAL Begunhan Elif, YIGITER Zehra Ece, AKTUNA Aybuke, KIZILGUNESLER Ilgin, UNAL Zeynep Isilsu.
Men's Indv. Junior Recurve Men's Indv. Junior Recurve
Men's Indv. Junior Recurve Men's Indv. Junior Compound
Men's Indv. Junior Compound Men's Indv. Junior Compound
Men's Indv. Cadet Recurve Men's Indv. Cadet Recurve
Men's Indv. Cadet Recurve Men's Indv. Cadet Compound
Men's Indv. Cadet Compound Men's Indv. Cadet Compound
Women's Indv. Junior Recurve Women's Indv. Junior Recurve
Women's Indv. Junior Recurve Women's Indv. Cadet Recurve
-

5 yorum:

Adsız dedi ki...

tebrik ederim ikinci olmuşlar sorun değil başarı hak edenin değilmi

Adsız dedi ki...

Federasyonun, ikinci sınıf okçu olarak gördüğü makaralı yay sporcuları yine camiayı kurtardı,federasyonun 2011 kurtarıcaları oldu.Ama merak etmeyin beşte bir ödül alacak çocuklar, birde yıldızlar kategorisinde yani çerez parası, yazık.Okullarından geri kalmalarıda cabası... Değer verelim çocuklarımıza, başarı gelince demeç vermek çok kolay...

Adsız dedi ki...

çok sevindim ama olimpiyatlara gidecek ve kota alacak olimpik sporcular da yine hüsran bir kota hüsranı daha yaşanmadan birşeyler yapılmalı

Adsız dedi ki...

Bakalım bu çocuklara ne kadar sahip çıkılacak hep beraber göreceğiz olimpik yayda ödül tam verilirken makaralı yay'da derece alınırsa olimpiklere verilen miktarın 5/1'i veriliyor bunun neresi adil kararı siz verin federasyon yönetim kurulu bir zahmet toplanıp bu adaletsizliği en kısa zamanda ortadan kaldıracak bir karar almalı ve bunu en kısa zamanda uygulamalıdır.

Adsız dedi ki...

hadi BAKALIM SORUNLARI BİLİYOZ DİYEN ZEVATLAR YAZILANLARI OKUYORLARMI ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜNÜZÜ GÖRELİM

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.