6 Mayıs 2011

OKÇULUK' TA SON GELİŞMELER

Dünya Kupası ; ( YORUMSUZ ! )

World Cup Stage 1 Porec (CRO) - 2-7 May 2011
NEWS - RESULTS - PHOTOS - Media Guide


- Büyük umutlarla üç yıl önce Türkiye' ye getirilen Kore' li meşhur okçuluk hocası Kim Jeong Ho' nun görevine son verildiği açıklandı.
GSGM' nin sitesindeki haber... (Haber sonradan siteden silinmiş) :

TÜRK OKÇULAR LONDRA’DA OLACAK

18/04/2011

İtalya’nın Torino kentinde 3-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Dünya Büyükler Okçuluk Şampiyonası için milli takımlar hazırlıklarına devam ederken, Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu, Türk okçuların 2012 Londra Olimpiyatları’nda yer alacağını, hedeflerinin bayan ve erkek takımında olimpiyatlara katılmak olduğunu belirtti.

GSGM BASIN
- Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu’ndan iddialı sözler…Sitemize çarpıcı açıklamalarda bulunan Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, “Kimse şüphe etmesin. Türk okçuları 2012 Londra Olimpiyatları’nda kesin yer alacak” dedi. Okçuluk milli takımlarının çok yoğun bir kamp ve müsabaka programına hazırlandıklarını ifade eden Topaloğlu, eski milli okçu Natalie Nasaridze’nin 2 yıl aradan sonra yeniden okçuluğa dönmesinden de memnuniyet duyduğunu söyledi.

ÖNCE TORİNO
İtalya’nın Torino kentinde 3-10 Temmuz tarihleri arasında Dünya Büyükler Okçuluk Şampiyonası’nın yapılacağını ve bu şampiyonaya şimdiye kadar rekor düzeyde ülkenin katılacağını belirten Abdullah Topaloğlu, “Biz de orda yerimizi alıp madalya için mücadele vereceğiz” dedi. Bu şampiyonanın Londra Olimpiyatları için son kota yarışı olduğunu belirten Topaloğlu, ilk sekiz takım arasına girecek ülkelerin Londra Olimpiyatları’nda yer alacağını söyledi. Dünya Şampiyonası öncesi 2-9 Mayıs’ta Hırvatistan’da dünya kupasının birinci ayak yarışlarının yapılacağını 6-12 Haziran’da ise Antalya’da ikinci ayağının organize edileceğini söyleyen Abdullah Topaloğlu, “Biz gerek erkek gerek bayan takımlarında Londra’ya katılmak istiyoruz. Şampiyonaya dörder kişilik ekiplerle katılacağız. Kotayı alırsak Londra Olimpiyatları’nda takımdaki sporcu sayısı bu sayı üçe düşecek. Tüm çabamız, gerek dünya kupası ayak yarışlarında gerek dünya şampiyonasında iyi dereceler elde edip Londra kotasını almak” diye konuştu.

NASARİDZE’NİN DÖNÜŞÜ
Eski milli okçu Natalie Nasaridze’nin yeniden milli takıma dönme kararından memnuniyet duyduklarını belirten Topaloğlu, bu sporcunun iki yıl spora ara verdiğini üç ay önce yeniden idmanlara başladığını söyledi. Natalie’nın Antalya’da düzenlenen İlkbahar Kupası ve Grand-prıx yarışlarına katıldığını, elde ettiği derecelerin fena olmadığını dile getiren Topaloğlu, “Çalışmalarındaki tempoyu artırır ve istediğimiz düzeye gelirse, milli takımda yarıştırabiliriz” şeklinde konuştu.
NASARİDZE KİMDİR?
1972 yılında Gürcistan'da doğan ve ağabeyinin arkadaşına özenerek 12 yaşında okçuluk sporuna başlayan Natalie Nasaridze, 16 yaşında ilk madalyasını kazandı. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) milli takımında Avrupa Şampiyonu unvanını kazanan Nasaridze, SSCB'nin dağılmaya başladığı dönemde turnuva için geldiği Türkiye'de, milli takımdan gelen teklifi kabul etti ve spor yaşamını 1992 yılından itibaren Türkiye'de sürdürmeye başladı.Türk milli takımıyla 1995'de katıldığı Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'ye üçüncülük getiren Nasaridze, iki yıl önce faal okçuluk yaşantısına son vermişti. Tecrübeli sporcu, en büyük hedefinin Türkiye'yi Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya sahibi yapmak olduğunu belirtti.

YABANCI ANTRENÖR
Milli takımları turnuva ve şampiyonalara şimdilik yerli hocaların hazırladığını, önümüzdeki dönemde ünlü bir yabancı çalıştırıcıyı takımların başına getirebileceklerini ileri süren Topaloğlu, “Gelecek bu hoca aynı zamanda genç antrenörlerimizi de çalıştıracak. Daha önce anlaştığımız Koreli bir çalıştırıcıyla frekanslarımız uyuşmayınca, kendisinden vazgeçtik. Federasyon olarak milli takımların başına çok ünlü bir yabancı hoca getirmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.


Kaynak : GSGM Sitesi.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bKdf5PzkKaEJ:www.gsgm.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx%3FHaberID%3D142+ok%C3%A7uluk+topalo%C4%9Flu&cd=3&hl=en&ct=clnk&source=www.google.com

4 yorum:

Adsız dedi ki...

hocanın ünlü olması sorunları çözecekse angeline coli gelsin madalya töreninde daha iyi prim yapar yok eğer sporu geliştireceksek yarışan sporcuların sorunlarına çözüm aramaktan başlayabiliriz statükonun müntesipleri gazete manşetlerine dahi çıkamazken okçuluğun ülkede var olup olmadığını bilinmezken nasaridzen olimpiyat için medet umar hale gelinmiş hedef kağıdı için hedef tahtası için antreman sahası için çırpınan bölgelerin sorunlarına eğilmeyen federasyon kendi duyduğu siteye demeç vermeyi göstermelik olduğunu en güzel şekliyle ifade etmiştir. kamp için koyulan kurallar vardı noldu onlara rusları gürcülerin kampları için yarışma programı yapılıyorken biz ne için uğraşıyoruzokçuluk için mi hala kandırıyoruz kendimizi yarışmaya geliyoruz iptal ediyorlar sesi çıkmayan antrenörleri tebrik ediyorum gelmeyelim bir kaç kişiye madalya verin yeterli hava yağurlu fırtına gelecekmiş meteoroloji söyledi

Adsız dedi ki...

Çok güzel gerçekten ben muhtemelen download edeceğiz. Teşekkürler

Adsız dedi ki...

Federasyon Yönetiminde Köklü bir değişim yaşanmadığı ve İnsanlar bu işi menfaat ve çıkar beklentisi içinde olmadan yapmadığı sürece ne başarı bekleyin nede itibar benden söylemesi anlayana saz anlamayana ....... az.

Adsız dedi ki...

Benim bir konuda hiç şüphem yok o da 2012 olimpiyatlarında bize bilet çıkmayacak kimse kusura bakmasın.

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.