4 Haziran 2009

OKÇULUK DÜNYA KUPASI 3.'ncü AYAĞI, 2-7 HAZİRAN 2009, ANTALYA

Toplamda 1365 puan atan Esra, 50 m. de 339 puan atarak yeni bir Türkiye rekoru daha kırdı.

ESRA SÜLÜN (TUR) Resim : Fıta' dan

YARIŞMAYI CANLI TAKİP ET = Unofficial Live Scores

Antalya' daki Okçuluk Dünya Kupası' nın 3.' ncü ayağı = World Cup Stage 3Antalya (TUR) - 2-7 June 2009 = RESULTS - NEWS - PHOTOS
- Okçuluk Dünya Kupası 3. Ayağı Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde başladı. Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) ile Okçuluk Federasyonu tarafından organize edilen Okçuluk Dünya Kupası’na 49 ülkeden erkekler ve bayanlarda toplam 409 sporcu katılıyor. İlk iki gün yapılacak sıralama atışlarının ardından cuma günü eleme ve hafta sonu da final atışları yapılacak.
- İkinci günün sonunda; eleme tur atışlarına kalmayı başaran sporcularımız : Esra Sülün, Dinçer Ekiz, Sevinç Uysal, Didem Türkoğlu, Serdar Şatır, Begül Löklüoğlu ve Merve Çakır.
- Takımlarda ise ; compound yay bayan ve recurve yay bayan takımlarımız eleme tur atışlarında yarışmaya hak kazandılar.
- Üçüncü günün sabah seansında yapılan eleme tur atışlarında Serdar Şatır, Begül Löklüoğlu ve Merve Çakır elendi. Compound yay bayan takımımız ilk turda Rusya' yı elemeyi başardı, Avusturalya ile karşılaşacak millilerimiz bu turu geçerse madalyaya ulaşabilmek için iki maç şansı yakalamış olacaklar. Ne yazık ki compound yay bayan takımımız da elendi.
- Komşu ülke Yunanistan' ın compound yay bayan takımı bile finale kaldı, şimdi finallerde canlı yayında bizim sporcularımızın yerine onları seyredeceğiz, pes yani daha geçmişleri bile yok, inanın çok üzülüyorum, kahroluyorum... Söylenecek çok şeyler var da, sporcularımız etkilenmesin diye şimdilik sabrediyorum, yarışmanın sonunda söyleriz inşaallah.
- Recurve yay bayan takımımız da Japonya' ya elendi, bu gün son seansta compound yay branşında mücadele veren dört sporcumuz yarışacak.
- Compound yayda mücadele veren sporcularımız da bir iki tur geçti ama onlarda finallere kalamadı. Bu sonuçlardan sonra hiç bir derece alamadık ve sporcularımızın emekleri yine boşa çıktı.
-Basından :
Okçular elendi Antalya’da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası’nda sporcularımız beklenen başarıyı gösteremeyerek yarışmalara veda etti. 49 ülkeden 409 sporcunun katılımıyla 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde yapılan yarışlarda okçularımız sıralama ve eleme atışları sonunda dereceye giremeyerek havlu attı. ( Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=6&ArticleID=1103445&Date=06.06.2009&b=HABER%20TURU )
- NEDEN HEP BÖYLE BAŞARISIZ OLUYORUZ, BİZİM SPORCULARIMIZ YETENEKSİZ Mİ, YOKSA YEŞTİRMESİNİ Mİ BECEREMİYORUZ ? BİRÇOK SPOR BRANŞINDA DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONLARI ÇIKARABİLEN TÜRKİYE, OKÇULUKTA NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR, OKÇULUK SPORUNU İDARE EDENLER NELER YAPMALI YADA İDARİ KADRO ARTIK YENİLENMELİ Mİ ? Yarışmanın değerlendirilmesi ve yorumunu mutlaka okuyun.
Yorumlar :
Adsız dedi ki...
bu spora zamanımızı emeğimizi işimizi çocuğumuzu eşimizi bırakıpta yapmaya çalışıyoruz. bu spor yapmaya başladığımdan beri bir ilerleme görmedim ben şahsen federasyon başkanıyla tanışamadım milli takım antranörüyle iki laf edemedim herkes çantasını açıyor okunu atıp kapatıp gidiyor o çantaların içinde neler var bir dile gelse ama dinlemek ister çözmek yürek ister sorunlar üstüste yay değil önemli olan yayı çeken kaç tane sporcu var onları da sayenizde yarışmalarda küstürdünüz birbirinize şemsiye altında hediye vermekten sporcuya fırsat gelmedi ki çözümü isteyen galiba yok çözmek isteyende cesaretli olanları iş başına getirmezsek olacağı bu eski bir çin atasözü güneşi kaçıran yıldızlarıda kaçırır site sahibine teşekkür başka biryerde konuşma fırsatı yok dinleyende eyvallah
06 Haziran 2009 Cumartesi 22:51

Adsız dedi ki...
Zaten iyi bir sonuç alınamayacağıbelliydi perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş daha önceki müsabaka sonuçları incelenirse ne dediğimiz gayet net anlaşılır.
10 Haziran 2009 Çarşamba 20:36

3 yorum:

Adsız dedi ki...

bu spora zamanımızı emeğimizi işimizi çocuğumuzu eşimizi bırakıpta yapmaya çalışıyoruz. bu spor yapmaya başladığımdan beri bir ilerleme görmedim ben şahsen federasyon başkanıyla tanışamadım milli takım antranörüyle iki laf edemedim herkes çantasını açıyor okunu atıp kapatıp gidiyor o çantaların içinde neler var bir dile gelse ama dinlemek ister çözmek yürek ister sorunlar üstüste yay değil önemli olan yayı çeken kaç tane sporcu var onları da sayenizde yarışmalarda küstürdünüz birbirinize şemsiye altında hediye vermekten sporcuya fırsat gelmedi ki çözümü isteyen galiba yok çözmek isteyende cesaretli olanları iş başına getirmezsek olacağı bu eski bir çin atasözü güneşi kaçıran yıldızlarıda kaçırır site sahibine teşekkür başka biryerde konuşma fırsatı yok dinleyende
eyvallah

Adsız dedi ki...

Zaten iyi bir sonuç alınamayacağı
belliydi perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş daha önceki müsabaka sonuçları incelenirse ne dediğimiz gayet net anlaşılır.

Adsız dedi ki...

buraya sonuç belliydi gibi sözler yazan arkadaşlar.o yarışmaya gıren herkes çabalıyor bu spor için.bılgısayarın başında eleştırmek cok mumkun... neden cözum üretmıyorsunuz o zaman.yazın bizde fıkır edınelım carşambadan sonra hangı gunun gelecegını...lutfen cıddı anlamda birşeyler yazmak için yorum yapılmış edası var bunda.

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.