30 Aralık 2007

Türk Okçuluğu Kore'li Antrenöre Teslim Ediliyor; Hoş Geldin Mr.Kim Jeong-Ho


- 1 Ocak 2008 tarihi itibari ile Türk okçuluğunun yeni teknik direktörü olacak Mr. Kim Jeong-Ho; çok kaliteli ve tecrübeli bir antrenör, FITA'daki görevinden ayrıldıktan sonra Türk okçuluğu O'na teslim edilecek. İnşaallah iyi antrenörler yetiştirir, okçuluğumuza kalıcı disiplin ve başarılar getirir. Kendisine canı gönülden başarılar diliyorum, çünkü O'nun başarısı Türk okçuluğunun başarısı olacak.

- Tek korkum zorluklardan yılıpta erken ayrılması, onun için de herkezin Kim hocaya yardımcı olması lazım. Ferdi çıkar kavgalarını bırakarak, her şey Türk okçuluğu için düşüncesi artık yerleşsin kafalarda diyorum.
- Hoş geldin ve başarılar Sayın Kim Jeong-Ho hoca.

(At the end of December 2007 Coach Kim Jeong-Ho will leave the FITA MEAC for new challenges with the Turkish Archery Team.
His human and archery coaching skills have been highly appreciated by the MEAC users. All people involved in the MEAC operation will miss him, but fortunately Kim Jeong-Ho will remain in the archery coaching area, and we wish him the best in his future duties with the Turkish Archery Federation. --Source Title and Picture : www.archery.org )
---------------------------------------------------------
Basından :
( netGazete.com )
Okçuluk takımlarımızı, Güney Koreli Kim Jeong-Ho çalıştıracak.
03 Ocak 2008 Perşembe 12:10
ANKARA -AA- Okçuluk Federasyonu, milli takımlar teknik direktörlüğüne Güney Koreli Kim Jeong-Ho'yu getirdi. Güney Koreli antrenör ile 3 yılı opsiyonlu 5 yıllık bir sözleşme imzalandı. 1 Ocak Salı günü görevine başlayan Jeong-Ho'ya 5 bin dolar maaş ödenecek. Kim Jeong-Ho ilk sınavını, Fransa'da yapılacak Pekin Olimpiyatları Avrupa Kıtası elemelerinde verecek. Güney Koreli çalıştırıcı, 5-6 Ocakta Antalya'da düzenlenecek seminerde, antrenörlerle biraraya gelecek ve deneyimlerini aktaracak.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

İnşallah Türk Okçuluğunu daha iyi yerlere taşır :)

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.