28 Ekim 2007

Okçuluk Milli Takımı'na Koreli Antrenör

'' Göreve geldiğinden beri yaptığı olumlu icraatlardan dolayı, okçuluk federasyonu başkanı sayın Abdullah Topaloğlu'na, Türk okçuluğu adına teşekkür ediyoruz. Bizimde yazılarımızda daha önceden belirttiğimiz ve yapılması gerekenleri,sırasıyla yapabilen başkanımızın destekçisi olduğumuzuda buradan duyuruyoruz. '' Konuyla ilgili haberi aşağıda duyuruyoruz, saygılar.

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Okçuluk Milli Takımları'nın Başına Getirmek Üzere Bir Koreli Antrenörle Anlaştıklarını Söyledi.

Fatsa Okçuluk Spor Kulübü'nün açılışına katılan ve sonra doğum yeri Fatsa'da dostlarını da ziyaret eden Abdullah Topaloğlu, İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Türk okçuluğunun dünya çapında büyük başarılar elde ettiğini belirten Topaloğlu, "Dünyada her zaman ilk 3'te yer almaktayız. Türkiye genelinde 50 ilimizde okçuluk sporu yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda Kayserili bir sporcumuz Portekiz'de yapılan turnuvada Avrupa şampiyonu oldu. Yine Edirne bölgesinden bir sporcumuz Avrupa ikincisi oldu.

Bunlar en kısa vadedeki başarılarımız. Şu anda bir sporcumuz 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti. Yine 2008 Mayıs ayında Avrupa Şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonada 2 sporcumuzun daha olimpiyat kotasını geçeceğine inanıyoruz" dedi.

Türk okçuluğunu geliştirmek üzere Koreli bir antrenörle anlaştıklarını ifade eden Topaloğlu, "Kore'den Kim Jeong-Ho isimli antrenör, 1 Ocak 2008'den itibaren Türkiye'de göreve başlayacak. Bu antrenörümüzü hem Milli Takımlarımızın başında teknik patron olarak hem de bölgelerdeki antrenörleri eğitmek üzere değerlendireceğiz. Bununla da dünya okçuluğuna yeni bir açılım olacağına inanıyoruz. Çünkü dünyanın her tarafında Koreli antrenörler milli takımların başında. Biz de sporcularımıza daha iyi yetiştirmek adına böyle bir yol tercih ettik. Bunun da çok önemli başarılar getireceğini düşünüyoruz" diye konuştu
- Kaynak : http://www.haberler.com/okculuk-milli-takimi-na-koreli-antrenor-haberi/

Hiç yorum yok:

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.