7 Eylül 2007

Yıldızlar-Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası / Gelibolu

- 01-02 Eylül 2007 tarihlerinde Çanakkale/Gelibolu'da yapılan Yıldızlar-Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası'na katılan 170 sporcumuz; güneş,aşırı rüzgar ve yağmura rağmen hedeflerini hep ortadan vurdular.
- Bu yarışma benim için aslında Türk okçuluğu için çok önemliydi çünkü, daha önceki yazımda da belirttiğim gibi Türk okçuluğunun geleceği buradaydı. Ve bu çocuklarımız Çanakkale'nin geçilmez ve kahraman ruhlarını içlerinde taşıyorlardı. Artık inanıyorum ki Türk okçuluğu rayına giriyor,sistemine oturuyor. Bu yarışma Başkanımız Sayın Abdullah Topaloğlu'nun kararlılığını gördüm,antrenörlerimizin azmini ve sporcularımızın mücadeleci ruhunu gördüm.Federasyon üyemiz Sayın Hakan Çakıroğlu son derece güzel kamp ve yarışma ortamı sağladı,kendisine çok teşekkür ederiz.Bu yarışmada aksayan tek nokta hakemlerin biraz yavaş kalmasıydı onun nedeni de yeni hakemlerimizin görev almasıydı,ileride tecrübe kazanan hakemlerimizinde okçuluktaki bu gelişmeye ayak uyduracaklarına inanıyorum.- Yarışmanın Tüm Sonuçları :

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
(MİNİK-YILDIZ)
01–02.09.2007 GELİBOLU/ÇANAKKALE

KLASİK YAY MİNİK ERKEK TAKIM
1-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2-SAKARYA GOOD YEAR VOLKAN SPOR
3-İZMİR GENÇLİK S.K.

KLASİK YAY MİNİK BAYAN TAKIM
1-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2-ANKARA
3-ANTALYA ÇIRALI SPOR

KLASİK YAY YILDIZ ERKEK TAKIM
1-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2-SAKARYA GOOD YEAR VOLKAN SPOR
3-ANKARA

KLASİK YAY YILDIZ ERKEK TAKIM
1-ANTALYA GÜNEY SPOR
2-SAMSUN GENÇLİK S.K
3-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

KLASİK YAY MİNİK BAYAN
1-AYBÜKE AKTUNA- İZMİR B.B.
2-ZEYNEP ÜNAL- ANKARA
3-EKİN BOZ- ANKARA

KLASİK YAY MİNİK ERKEK
1-METEHAN BULUT- ELAZIĞ
2-EMRE ÇİÇEK- İZMİR B.B.
3-CEM KARABULUT- İZMİR B.B.

KLASİK YAY YILDIZ BAYAN
1-NAFİA PINAR TOPALOĞLU- İZMİR B.B.
2-KÜBRA OKTAY- SAMSUN
3-ESMA AYDOĞMUŞ- ANTALYA

KLASİK YAY YILDIZ ERKEK
1-SERMET ÇINAR- SAKARYA
2-YUSUF ÇORBA- İZMİR B.B.
3-YAĞIZ YILMAZ- İZMİR B.B.

MAKARALI YAY MİNİK BAYAN

1-AYSUN AKBUNAR- ÇANKIRI
2-EZGİ KARATAY- KOCAELİ
3-HAZAL KARAER- ESKİŞEHİR


MAKARALI YAY MİNİK ERKEK
1-M. SITKI ER- ERZURUM
2-OĞUZHAN KAYAALP- KAYSERİ
3-B.MUSTAFA TEKERCİ- YALOVA

MAKARALI YAY YILDIZ BAYAN
1-GÖKÇE GÖKSU- KAYSERİ
2-CANAN ÖZTÜRK- DENİZLİ
3-ELİFE S. ÖZDEMİR- MERSİN

MAKARALI YAY YILDIZ ERKEK
1-MELİH ÖZBOSTANCI- BOLU
2-FATİH ERES- BOLU
3-ONUR BEKTAŞ- YALOVA

****************GELİBOLU'DA YAPILAN MİNİKLER OKÇULUK EĞİTİM KAMPININ DEĞERLENDİRİLMESİ (Okçuluk Federasyonu'nu Sitesinden) :

Okçuluk federasyonunun miniklerden sorumlu altyapı antrenörü (bay-bayan) Nejat ÜSTÜN olarak; övünerek ve gururlanarak söylüyorum, Federasyon Başkanımız Sn. Abdullah TOPALOĞLU’nun bana ve bize (kamp ekibimize) çok önemli bir görev vermiştir. Okçuluğun minikler kadrosunu yani altyapıyı, yapılacak geniş kapsamlı kamplarla eğitmek, temel tekniklerini geliştirmek, yaşlarına ve psikolojilerine uygun ortamlar yaratarak, yaptıkları okçuluk sporunu daha fazla sevdirmek, başarılı olmalarını sağlayıp, rekabet ortamı içinde, sporu yerine göre amaç-araç ilişkisi içinde düşünüp, hedeflerimizin ve çalışmalarımızın temel prensipleri olarak kabul ettik.
Gelibolu’da yaptığımız Minikler Okçuluk Gelişim Kampında ben ve 4 arkadaşım hizmet verdik.(Elazığ ant. Gülüşen GÜLER BALCI, İstanbul ant. Metin GAZOZ, İzmir ant. Esen DÖNMEZ ÖZMEN, Çanakkale ant. Emre ÖZDEMİR) 13 bölgeden 40 sporcuya ki; bu minik sporcular önceki yarışmada ilk 16 sırayı almışlardı. Kendi illerinde antrenörlerinden iyi seviyede okçuluk eğitimi görmüş, yapılan çalışmalarda ve yarışmalarda kendilerini ön sıralarda göstermiş sporcularımızdı. Bizler; bir haftalık süre içerisinde bilgilerini tazeledik, okçuluğun temel teknikleri konularında hatırlatmalarda bulunduk, olanaklar ölçüsünde malzeme değişiklikleri yaptık. Günlük çalışma programımız çerçevesinde, teknik atış çalışmalarına, mesafe atış çalışmalarına, kondisyon için yüzme egzersizlerine, akşamları günlük değerlendirmelerle birlikte kaynaşma etkinliklerine yer vererek moral-motivasyonlarını artırmaya çalıştık. Bir günümüzü dinlenme amaçlı geziye ayırdık. Yarım ada yani Şehitlik gezildi, bu konuda uzman olan rehberimiz Servet ERSOY sayesinde “Çanakkale Geçilmez”in bilinmeyenlerini görüp öğrendik. Kamp yaşantı ve disiplinini, okçuluk heyecanı içinde diri tutup bütünleşmelerini, arkadaşlıklarını pekiştirmelerini sağlamaya çalıştık.
Bütün bu anlatılanların hayata geçirilip yaşanması özveriyle ve sabırla gerçekleştirildi. Üzerine görev düşen herkes minikler kamplarının önemini aynı fikirle ve heyecanla yorumladı. Önceki dönemlerde yapılan bu tür altyapı çok meyve vermişti, iyi ve yetenekli sporculara ulaşılmıştı. Şimdi tekrar başlıyordu, devam etmemesi için ne mazeret olabilirdi ki? Sn. Başkanım Abdullah TOPALOĞLU; bu en temel çalışma yani kampların ve sporcu katılım sayılarının artırılarak devam etmesi en önemli dileğimizdir, dahası “Gelibolu” kamp ve yarışmaların pilot bölgesi seçilebilir. Çünkü devamlı esen rüzgâr nedeniyle hava sıcaklığının sorun yaratmadığı, üstelik rüzgârın sporculara ayrı bir mücadele gücü kattığı, küçük yaştaki sporcularımıza rüzgârla mücadelenin nasıl yapılması gerektiğini öğretmek için doğal bir fırsattır. Bazı önemli yarışmalar sonrasında sporcularımızdan duyuyoruz: “çok rüzgâr vardı, etkilendik”. Gelibolu havası ile beraber bu işe gönül verenler açısından da çekici konumda. Orada spor aşığı iyi bir Spor İlçe Müdürü Sn. Gürdal SOYSAL Bey var, sevimli, güler yüzlü, tam destekli Belediye Başkanı M. Cihat BİNGÖL Bey var, dahası alakalı-alakasız herkesi yakınında tutan, organize eden sevgili kardeşimiz-arkadaşımız Hakan ÇAKIROĞLU var. Otel, saha, salon, çalışma odaları birbirine çok yakın ve her şey çok kolay çözüme ulaşıyor. Misafirperverlik ve hizmet anlayışı her şeyin önünde yerini almış durumda. Şahsım ve okçuluğun minikleri adına çok teşekkürler sevgili Hakan ÇAKIROĞLU.
Sayın Okçuluk Federasyonu Başkanım; biz minikler altyapı ekibi olarak küçük bir görev yaptık, iyi yaptığımıza inanıyoruz. Daha iyisini yapacağımıza da söz veriyoruz. Bu gurubun kamp sayısını, yarışma sayısını (sadece minikler yarışması), malzeme desteğini, esirgemeden yapacağınızı düşünerek şimdiden teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla.

Minikler Altyapı Sorumlu Antrenörü
Nejat ÜSTÜN


- Orjinal Kaynak : http://www.turkisharchery.org/

Hiç yorum yok:

“Archery is a good mental sport. It teaches you a lot discipline”

Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize bir çok displin kazandırır.